Haber

7 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazası davası sürüyor

2017’de Büyükçekmece’de meydana gelen ve 7 kişinin yaşamını yitirdiği, 3 sanığın yargılandığı helikopter kazasının yargılanmasına devam edildi.

Büyükçekmece’de 10 Mart 2017’de Eczacıbaşı A.Ş.’ye ait helikopterin düşmesi sonucu 7 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazayla ilgili 3 tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi. Bakırköy 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Osman Naci Endem ve avukatı katıldı. Duruşmaya tutuklu diğer sanıklar Tamer Tunca ve Mehmet Enis Özgül katılmadı.

Sanık Endem savunmasında, “Ben Endem İnşaat şirketinin ortağıyım. Aynı zamanda şirketin yönetim kurulu başkanıyım. Diğer iki sanık da şirketin ortağı. Sahibi olduğumuz şirket kurdu. Kule Bütün izinleri aldık gerekli yerlere inşaatı bildirdik uçuş hattının dışında diye bir yazı gelmedi “Hatırlamıyorum. 17 televizyon kulesi ile birlikte havaalanı kontrol kuleleri inşa ettim. Uzmanlık alanım kule ve baca yapımıdır. Suçlamayı kabul etmiyorum’ dedi. Mahkeme heyeti, sanık Mehmet Enis Özgül’ün bir sonraki duruşmaya görülmesi için duruşmayı erteledi.

İddianameden

10 Mart 2017’de 7 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazası anlatıldı. Büyükçekmece ilçesindeki Tüyap Fuar Alanı yakınında saat 08.20 sıralarında helikopterin kuleye çarpması sonucu ölümlü uçak kazası meydana geldiği belirtildi. Kaza sonucunda kaptan pilot Alaattin Nacar ve ikinci pilot Ahmet Bulut’un yanı sıra Türk vatandaşı Salim İhtimam ile Rusya Federasyonu vatandaşları Igor Koçhergin, Elena Badragan, Luidmila Chuprova, Aleksandr Vanın’ın da aralarında bulunduğu 7 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. hayatları.

İddianamede, kokpit içi konuşmalardan kuleyi tanıdıkları ancak göremedikleri anlaşıldığı için kazanın kule ile ana palin teması sonucu meydana geldiği de belirtildi. Ölen pilotların uçuş kurallarını sağlayamadıkları halde uçuşa devam etmekte ısrar etmeleri. Sanıkların ‘taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak’ suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. – İSTANBUL

sarayduzu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu