Haber

Çin Ticaret Bakanlığı: Avustralya ile Ekonomik ve Ticari İşbirliğini Artırmak İstiyoruz

PEKİN, 3 Şubat (Xinhua) — Çin Ticaret Bakanlığı’ndan bir yetkili Perşembe günü yaptığı açıklamada, Çin’in Avustralya ile ikili ekonomik ve ticari iş birliğini ilerletmeyi, bir yandan iki ülke cumhurbaşkanları arasındaki fikir ayrılıklarını yönetirken bir yandan da uzlaşmaya varmayı hedeflediğini söyledi. Birlikte çalışmaya hazır olduğunu söyledi.

Yang Tao düzenlediği basın toplantısında, Endonezya’nın Bali kentinde düzenlenen devlet liderleri toplantısının Çin-Avustralya ilişkilerinin iyileştirilmesinde yol gösterici olduğunu söyledi.

Çin’in Avustralya pamuğu, kaya ıstakozu, şarap ve arpa üzerindeki ticaret kısıtlamalarını kaldırıp kaldırmayacağına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yang, Çin’in denetim ve karantina önlemlerinin yanı sıra ticaretle ilgili analiz yollarının kesinlikle yerli malzemeler ve Dünya Ticaret Örgütü ile uyumlu olduğunu söyledi. tüzük. Bunları kısıtlayıcı önlemler olarak yanlış yorumlamanın açıkça uygunsuz olduğunu söyledi.

Çin-Avustralya ticaretinin büyük bölümünün işletmelerden geldiğini vurgulayan Yang, iki ülkedeki şirketlerin ticari kararlarını talep ve piyasa koşullarına göre bağımsız olarak aldıklarını söyledi.

Yang ayrıca Çin Ticaret Bakanı Wang Wentao ile Avustralya Ticaret Bakanı Don Farrell’in önümüzdeki hafta görüntülü görüşme yapacağını söyledi.

haber-sahinbey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu