Haber

Ankara Şehir Hastanesi’nde depremzedeler için ‘şifa’ kermesi

Ankara Şehir Hastanesi’nde depremzedelere ‘şifa’ bağışı

ANKARA Bilkent Şehir Hastanesi’nde geliri depremzedeler için kullanılmak üzere ‘Deprem Yarasına Şifa’ yardım satışı gerçekleştirildi. Çarşıda hastane personelinin yaptığı el işleri yer aldı.

Bilkent Şehir Hastanesi çalışanları, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde yaralanan ve hastanelerinde tedavi altına alınan depremzedeler için Çankaya Halk Eğitim Merkezi temelinde kermes düzenledi. Sağlık çalışanları tarafından yapılan çanta, atkı, elbise, kazak, sepet gibi eserler hastanede açılan ‘Deprem Yarasına Sarma’ kermesinde satışa sunuldu. Kermes’in açılışına Çankaya Kaymakamı Murat Duru ve Çankaya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Namık Kemal Yıldız katıldı.

Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Kalite Müdürü Filiz Denizli Ergen, hastanelerinde 1730 depremzedenin tedavi altına alındığını belirterek, “1038’i ameliyat edildi ve şu anda tedavisi devam eden 382 hastamız var. 8 Mart için farklı bir organizasyonumuz vardı. Dünya Kadınlar Günü, ancak bu yaşadığımız deprem felaketinden dolayı oldu.Etkilenen ve tedavi sürecinde bize gelen hastalarımıza destek olmak amacıyla Moral Motivasyon Atölyelerimizde ürettiğimiz ürünlerimizi kadınlar için kullanılmak üzere satmayı planladık. depremzedelerimizin yararınadır” dedi.

Çankaya Kaymakamı Murat Duru, hastane çalışanlarının katıldığı kurslarda sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında birçok faaliyet yürütüldüğünü belirterek, “Sağlık çalışanlarımızın, değerli hocalarımızın, yaşamlarında depremzedeler için büyük çaba sarf ettiklerini görüyoruz. kendi mesleklerinden, mesai saatleri dışında geldikleri kurslarda ürettikleri ürünlerle buna katkıda bulunma çabalarından ve Çankaya Kaymakamlığından Halk Eğitim Merkezi olarak bunun bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

cayirovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu