Haber

BARU Grekoromen stilde Türkiye ikincisi oldu.

Ankara’da düzenlenen Unilig Güreş Şampiyonası’nda Bartın Üniversitesi (BARÜ) grekoromen stilde Türkiye ikincisi oldu.

Bartın Üniversitesi (BARU) Spor Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen Unilig Güreş Şampiyonası’nda Fen Fakültesi öğrencileri dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bayanlarda 2 gümüş, serbestte 5 altın ve 4 bronz madalya kazanan BARU’lu güreşçiler, Grekoromen stilde 2 altın ve 4 bronz madalya ile takım olarak Türkiye ikincisi oldu.

Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde Ankara Yaşar Doğu Spor Salonu’nda 58 üniversiteden toplam 560 sporcunun katıldığı müsabakalarda 55 kiloda Cihat Liman ve 82 kiloda Hasan Berk Kılınç altın madalya kazandı; 60 kiloda Cihad Yılmaz, 67 kiloda Akşemsettin Teke, 72 kiloda Alihan Bayraktar ve 77 kiloda Abdurrahman Kalkan bronz madalyaya ulaştı.

Genç güreşçileri başarılarından dolayı tebrik eden BARÜ Rektörü Prof. Greko-Romen tarzı Elde edilen sonuçlar başarının tesadüf olmadığını azim, istek, yetenek ve çok çalışmakla elde edildiğini bir kez daha göstermiştir.Öğrencilerimizle gurur duyduğumu ve buna yürekten inandığımı belirtmek isterim. ülkemizin geleceğine değer katacaklar. Bu niyetle gençlerimizi geleceğe hazırlamak için özveriyle çalışan Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. bir üniversite, akademik ve idari insan kaynağımıza da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu